Kattestaart-plant

De Open Monumentendag bij het Groot Duijfhuis in Liempde is een aanrader voor jong en oud. De Herenkamer en duiventoren zijn geopend en je kunt met kinderen een leuke wandeling maken op het Duivenpad.

Geef het door aan jonge generaties

Hoeve Het Groot Duijfhuis is één van de meest in het oog springende boerderijen van Nederland. Naast stal en woonhuis heeft de hoeve ook een herenkamer, duiventoren en Vlaamse schuur. Leden van Erfgoedvereniging Kèk Liemt kunnen veel vertellen over de geschiedenis en functie van de herenkamer van het Groot Duijfhuis. De ruimte wordt slechts af en toe opengesteld voor publiek, dus pak dit moment! De deur van de duiventoren staat ook open, voor wie een nieuwsgierige blik binnen wil werpen.

  • 13 sep. 2026
  • 10.00-16.00 uur
  • Hoevedreef 2, Liempde

In de voormalige stal van het Groot Duijfhuis heeft Brabants Landschap een infopunt ingericht om van daar uit de natuur in het Dommeldal te verkennen. Hierbij is zorgvuldig omgegaan met de monumentale constructie van de boerderij. Buiten kunnen bezoekers genieten van het oude landschap dat nog bewaard is gebleven. Bij de boerderij staat een Vlaamse schuur van 500 jaar oud, de oudst bekende van Nederland! Ook is er een typisch kippenhok uit de wederopbouwperiode te zien. 

Neem de kinderen ook mee

Voor kinderen is een speciale route gemaakt: het Duivenpad. Aan de hand van een mooie tekening maken kinderen, samen met een volwassene, een wandeling van 1,8 km in het Dommeldal. Op de routekaart staan tips en vragen om de kinderen te prikkelen rond te kijken, te luisteren of te zoeken naar natuurschatten. Deze route kun je altijd wandelen, ook als het Groot Duijfhuis niet geopend is. Aan de kippenkooi hangt een folderbakje met de routekaarten. 

Nog een laatste tip

Bezoekerscentrum D'n Liempdsen Herd is op 13 september ook geopend en hier wordt op traditionele wijze vers brood gebakken in het bakhuisje. Kom een kijkje nemen bij de bakkers achter de schermen en koop zo'n lekker brood voor thuis. Op = op!
En ken je de Ontdekkast al? Een echte familie-activiteit!