Op zondag 30 augustus kunnen kinderen aan de slag met het maken van nestkastjes voor in de tuin of op het balkon. Iedere laatste zondag van de maand is het infopunt in de boerderij geopend en deze keer zijn vooral kinderen extra welkom! Het Groot Duijfhuis is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Een bezoek is gratis en aanmelden is niet nodig.
Nestkastjes bieden extra broedgelegenheid voor bijvoorbeeld koolmezen, pimpelmezen en winterkoninkjes. Heel belangrijk én heel leuk! Want zo kun je de natuur van dichtbij beleven. Een zelfgemaakt huisje maakt kinderen extra trots. Kom gezellig naar het Groot Duijfhuis en steek je handen uit de mouwen. Op = op!
Speurtocht
Klaar met timmeren? Dan kun je de speurtocht op het Duivenpad volgen. Aan de hand van een mooie tekening maak je een wandeling van 1,8 km in het Dommeldal. Op de routekaart staan tips en vragen die prikkelen om rond te kijken, te luisteren of te zoeken naar natuurschatten. Onderweg kun je speuren naar letters en diertjes en als je de oplossing hebt gevonden, is er een kleine beloning.
Wandelen en fietsen
Ook zonder kinderen is het Groot Duijfhuis deze laatste zondag van augustus zeker een bezoek waard! Kom een kijkje nemen tijdens je wandel- of fietstocht. Dit zijn enkele routetips:
- Volg het Ommetje De Maai uit de Op Pad Wandelapp
- Vanaf Bezoekerscentrum D'n Liempdsen Herd (in het centrum van het dorp) wandel je via de gele wandelroute en het trekpontje naar het Groot Duijfhuis. Of andersom natuurlijk. Het bezoekerscentrum is geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Hier kun je ook terecht voor een kopje koffie of thee met een Liempdenaartje: een speciaal appelgebakje.